Jak używać chili Pasilla-Ocho w sosie (2023)

Pasilla-Ancho Chilesą rodzajem suszonej papryki chili, która jest powszechnie stosowana w kuchni meksykańskiej.Mają głęboki, bogaty smak, który jest idealny do robienia sosów.Oto prosty przepis na to, jak używać Chilis Pasilla-Ango w sosie: 1. Namocz chili w gorącej wodzie przez około 30 minut.2. Wyjmij chili z wody i umieść je w blenderze lub robocie kuchennym.3. Dodaj trochę wody do blendera, wraz z czosnkiem, cebulą, pomidorem i wszelkimi innymi pożądanymi składnikami.4. Wymieszaj, aż sos będzie gładki.5. Ciesz się!

Ten przepis na czerwony sos chili jest prosty do zrobienia, ponieważ zawiera tylko lekko prażoną paprykę Ancho.Ten przepis może być używany na wiele różnych sposobów, w tym enchiladas, chilaquiles, tacos i tak dalej.PEPPERY POCHO, czyli suszona papryka Poblano, mają bogaty, ziemisty smak podobny do suszonej papryki.Gdy papryka są wysuszone, oleje w nich rozluźniają się, co powoduje bogatsze smaki.Posiekaj paprykę Ancho i umieść je w garnku z wrzącej wody.Pozwól im zanurzyć się w wodzie przez około 30 minut.Następujące składniki należy dodać do robota kuchennego w robocie kuchennym: octu, kminku, oregano oraz soli i pieprzu.

Można go wygładzić, dbając o zawory w razie potrzeby.Możesz osiągnąć pożądaną konsystencję, dodając więcej zanurzania płynu.Umieść paprykę Ancho na gorącej patelni z pokrywką i gotuj przez 1-2 minuty.Pozwól im namoczyć przez 30 minut w dużym garnku z wrzącej wody po odłożeniu na bok.Aby wytwarzać ocet, kminek, oregano oraz sól i pieprz, połącz kotwice z octem, kminkiem, oregano oraz sól i pieprzu w robocie kuchennym.Aby zrobić sos, połącz sos, skrobię kukurydzianą i grubą sitko w misce.Przechowuj go w szczelnym pojemniku w lodówce.Podczas przygotowywaniaAncho ChiliSos, możesz dodać do 15 uncji (1 puszka) sosu pomidorowego lub po jego odcedzeniu możesz dodać więcej, jeśli wolisz.Nie ma tu ciepła, ale ma pyszny pikantny smak.

Jak używasz suszonych chili Pasilla?

How To Use Pasilla-Ancho Chilis In Sauce (1)

Suszony chile Pasilla jest często stosowany w salsie, sosie enchilada i sosie molowym, a także z innymi wysuszonymi chili, takimi jak chipotle i Ancho Peppers.

Papryka Chilaca, znany również jakoPasilla Peppers, są popularne w Meksyku.Papryka są powszechnie uważane za jedne z najważniejszych papryki w kuchni meksykańskiej, obok Ancho i Guajillo Peppers.Każda pieprz może być cały lub podłoży, aby osiągnąć ją do dziesięciu cali długości i od ośmiu do dziesięciu cali szerokości.Smaczne, mocne gulasz można wykonać z proszku chili i proszkiem chipotle.Tosty Pasilla Chile na suchej patelni przez kilka minut, aby pachnąć ją pomidorami, cebulą i czosnkiem.Zamieszanie składników Pasilli, Guajillo i Ancho Chile służy do wykonania sosu duszącego.

Pompa chilessą tradycyjnym składnikiem kuchni meksykańskiej.To czyni je wszechstronnym i łagodnym dodatkiem do różnych potraw.Gdy szukasz wszechstronnego składnika uzupełnienia dań, Pasilla jest doskonałym wyborem.Skala Scoville wskazuje, że mogą one osiągnąć temperatury od 250 do 2500 stopni Fahrenheita, co jest porównywalne z temperaturą pieprzu Jalica.Aby nawodnić chili, umieść je w misce i przykryj wrzącą wodą lub bulionem.Powinieneś zważyć chili na talerzu i zmiękczyć je przez kilka minut przed podaniem.Oczyść, kostkę (na zmiękczone chili) i w razie potrzeby użyj.

Suszone chiles Pasilla: łagodny ciepło Meksyku

Chiles Pasilla mają łagodny smak, który powszechnie występuje w kuchni meksykańskiej.Chociaż są one podobne do papryki Jalapeo pod względem ciepła, nie są tak pikantne.Są one stosowane w sosach, proszkach i przyprawach, oprócz sosów, proszków i przypraw.

Jak używasz suszonych chili Ancho?

How To Use Pasilla-Ancho Chilis In Sauce (2)

WysuszonyChiles szerokościsą zwykle używane do tworzenia mola, aTradycyjny sos meksykański.Aby ich użyć, chili są przemoczone w wodzie, aż będą miękkie, a następnie są puree z innymi składnikami, aby zrobić sos.

Ancho Chile, znana również jako pieprz poblano, jest meksykańską suszoną wersją jednego.W rezultacie temperatury należą do zakresu jednostki cieplnej Scoville 1000-2000.Wziewanie ich na suchej patelni przed nawodnieniem ich w gorącej wodzie i mieszanie ich jest powszechne podczas korzystania z całości.Nazwa Ancho pochodzi z faktu, że pieprz wydaje się szeroki w języku angielskim.Kanapka przyprawiona słodkich ziemniaków, która zawiera również buraki, ser feta i zioła, wykończyła się słodkim ziemniakiem.Makaron Ancho Chile i krewetki zastępuje płatki czerwonej papryki plasterki ancho chili, aby smakować naczynie.W przypadku smacznego przystawki połącz grillowaną kukurydzę z limonką i chile.Kukurydza grillowa powinna być zwieńczona wapnem i chile.

Jeśli chcesz dodać ciepło, ale nie obezwładniać jedzenia, użyj Ancho Chile Chili Powder.Ponieważ są tak suche, dobrze się bawią, a ich jaskrawoczerwone skórki są cienkie i twarde.Oświj je na arkuszu do pieczenia przed dodaniem do produktów spożywczych, aby dodać ciepło, lub zmiel w proszek chili i użyj, aby wytwarzać sosy i gulasze podobne do tych stosowanych z guajillos.

Zbieranie idealnego chile: Ancho

Jeśli chodzi o Chile, istnieje wiele zamieszania w tym, co jest łagodne, co jest gorące i co pomiędzy nimi.Jednostki cieplne Scoville wahają się od 1000 do 1500 dla suszonego Ancho Chile.Hot dog jest podobny do chipotle, który jest wędzonym i wysuszonym hot dogiem.
Ancho Chile można wysuszyć lub nawodnić, w całości lub podłoże.Są one często używane przed gotowaniem sosów, aby stworzyć bazę do gulaszu lub zupy, lub posypanie mięsa, drobiu lub owoców morza przed gotowaniem na pocieranie lub marynatę.

Jak długo chłonisz suszone chili Ancho?

Aby ugotować paprykę, połącz je w garnku z wrzącej wody.Przykryj paprykę wystarczającą ilością wody, aby zapobiec ich rozmoczeniu.Przykryj i usiądź przez 15-20 minut podczas relaksu.Usuń wszystko z wody, a następnie użyj go w razie potrzeby.

Salsa musi obejmować świeże chili, które należy przygotować z wyprzedzeniem.Jeśli chili są przechowywane w pojemniku lub słoiku przez ponad miesiąc, smak i ilość zaczną się pogarszać.Można je również przechowywać do roku, ale dla maksymalnego smaku i siły, użyj ich w ciągu trzech do sześciu miesięcy.

Jak gotujesz suszoną paprykę Ancho?

Często sugeruje się to podczas pieczenia chili Ancho.Smak jest ponownie wprowadzony do powietrza w wyniku procesu suszenia.Można je łatwo ugotować, jeśli umieszczone w piekarniku na wysokim ogniu przez kilka minut lub jeśli zostaną zapalone na patelni przez około 15 sekund na stronę.

Pochodzenie Ancho Chile (link stowarzyszony) można prześledzić do pieprzu Poblano.Pobano Chile to zielony chili, który jest zbierany i gotowany.W rezultacie danie ma fascynujący, nieco gorzki smak, który wyróżnia.Pieprz chili został zebrany i dojrzewany przed wysuszeniem.Dobrze zrównoważony smak chile może być stworzony przez podstawę i przyprawę o niższym poziomie ciepła.Wiele przepisów wymaga pieczenia chili Ancho, aby je użyć.Achio ChilisMiej wyraźną równowagę smaku zadymionego, pikantnego i słodkiego.

Ancho Chile to link partnerski.Wpływa na nich rozwój smaku papryki i względnego braku ciepła.Ponieważ roślina rozwija słodycz podczas procesu dojrzewania, końcowy chile jest zrównoważony między słodyczą a ciepłem.Mają słodki i złożony aromat podobny do rodzynki, o owocowym i ziemistym smaku.

Suszona papryka chili to doskonały sposób na dodanie ciepła do naczynia bez zaniepokojenia jego świeżości lub jakości.Jeśli chcesz upewnić się, że świeże chili to coś więcej niż łyżeczka suszonej pastki chili lub dwaCałe chili, posiekaj pojedyncze świeże chili na kawałki.Smak suszonej chili zła się, gdy zostaną upieczone.Po odtworzeniu będą bardziej miękkie.Tę metodę można zastosować do dodawania ciepła do naczynia bez ryzyka, że okaże się octu lub twardą.

Gotowanie z suszonymi chili

Jeśli maszSuszony Chile, dodaje dużo smaku do twoich potraw.Zazwyczaj są rozpadane lub zmielone i mogą być podawane z naczyniem.Oceń je lekko gorącym olejem, aby dodać im odrobinę smaku.Pierwszym krokiem w przygotowaniu sosu jest nawodnienie wysuszonych chili poprzez zanurzenie ich we wrzącej wodzie przez około pół godziny przed ich przecieraniem.Jeśli chcesz ugotować suszone chile, wciśnij go na gorącą, suchą patelnię na 15-30 sekund na stronę lub piecz w piekarniku 400F przez 1-2 minuty.Jest łagodny do średniego gorącego, gdy jest cały, ale mniej gorący, gdy zmiel się.Zawartość ciepła w Ancho Chile wynosi od 1000 do 2000 jednostek Scoville, co jest łagodne.

Jak używać suszonych chili ancho w chili

Aby użyć suszonych chili Ancho w chili, najpierw usuń łodygę i nasiona.Następnie zanurz chili w gorącej wodzie przez około 30 minut.Po namoczeniu posiekaj chili i dodaj je do swojegoPrzepis chili.

Jak używać papryki pasilla

Pasilla Peppers to rodzaj papryki chili, która jest zwykle stosowana w kuchni meksykańskiej.Można je stosować w różnych potrawach, takich jak enchiladas, tacos i chili.Pasilla Peppers może być również używana do produkcji różnych sosów, takich jak salsa i guacamole.UżyćPepper Pasilla, po prostu usuń łodygę i nasiona, a następnie posiekaj lub pokrój pieprz.Pasilla Peppers można znaleźć w większości sklepów spożywczych, które niosą meksykańskie składniki.

Pumol Peppersjest pysznym dodatkiem do kuchni meksykańskiej, jeśli chcesz podnieść swoją standardową taryfę.Papryka są popularne w Meksyku i mogą być stosowane w różnych potrawach, w tym krecie, sosach stołowych i salsach.Pieprz Pasilla może być zmielony w proszek do przypraw lub jako substytut innych papryki.Pasilla Peppers może być zmielona na proszek lub użyć jako przypraw.Przechowuj Poblanos w szufladzie lodówki przez 1-2 tygodnie.Jeśli zauważysz pleśń lub gnicie w pieprzu, nie jedz go.Po pewnym czasie kruchość papryki Pasilla przechowywana w lodówce stopniowo zaniknie.

Jest pikantny

Sos to pasillaMeksykańska pieprz chilisosZazwyczaj jest to wykonane z papryki Pasilla, pomidorami i czosnkiem.Sos może różnić się pikantnością, ale zazwyczaj znajduje się na poziomie łagodnym i średnim.

Pikantny sos pieprzu pasillato zdrowy, beztroski, wegański przepis na autentyczny meksykański smak, który pochodzi z przepisu, który jest zarówno zdrowy, jak i wolny od oleju.Chilie w tej pikantnej salsie są wysuszone papryki pasilla, ale można eksperymentować z dowolnym z nich, aby osiągnąć różne poziomy ciepła, słodyczy i dymu.Możesz je ubrać w łatwe ciasta z czarnej fasoli, zwęglone tacos grzybowe lub Oaxacan Baked Tostadas.Możesz zrobić dużą partię i zamrozić w mniejszych ilościach, zapewniając wystarczająco dużą podaż.Ten prosty przepis można użyć do eksperymentowania z różnymi wysuszonymi paprykami chili.Wybierz tylko jedną pieprz Chipotle dla roztworu niższego ogrzewania.Jeśli nie jesteś fanem przypraw, możesz pominąć chipotles.

Sos Pasilla: dymny, owocowy, ziemski rozkosz

Jakie jest pochodzenie sosu pasilla?Sos Pasilla to wodnisty mieszanka wysuszonegoChilie Pasilla, posiekana cebula, czosnek, pomidory oraz sól i pieprz.Jakie jest ciepło Pasilla Pepper?Pasillas są łagodnymi i średniej wielkości papryki chili, które zazwyczaj mają zawartość ciepła od 500 do 2500 w skali Scoville.Co to jest odpowiedni sos Pasilla?Pasillas mają dymny, owocowy, ziemisty smak, który jest często porównywany z jagodami i suszonymi owocami (takimi jak rodzynki).

Suszony zamiennik Chiles Pasilla

Zgodnie z mapami cieplnymi Pasilla (1000 - 2500 jednostek cieplnych Scoville) i Ancho (1000 - 1500 shu) mają bardzo bliski związek.Oba chili mają łagodny smak, a Pasilla wytwarza łagodniejsze upały niż Habanero.Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to zbyt zauważalne, ponieważ jest to mały skwierczący guz.

Pasilla Peppers, znana również jako Pah-See-yah w języku hiszpańskim, są popularną przyprawą w Meksyku.Przez większość czasu pikantność pasilli jest niższa niż w jejKuzyn Ancho Chilies(Sucha papryka poblano), które są często sparowane z przepisami.Ludzie, którzy nie mogą tolerować intensywnego ciepła papryki, mogą wykorzystywać Pasilla jako łagodny pikantny substytut.Pepper jest powszechnie stosowany w meksykańskich naczyniach, aby dodać im smak.Pasilla Pepper jest jednym z znanych składników w niektórych przepisach.Istnieje wiele innych opcji, które byłyby świetne dla twojego przepisu.Wiele meksykańskich potraw zawiera paprykę pasilla jako przyprawę.

Po prawidłowym przechowywaniu,Świeże papryki Pasillamoże trwać do roku w lodówce.Oprócz tych zastosowań można je wykorzystać do robienia sosów, tacos, curry, quesadillas, zup, gulaszu i tak dalej.W porównaniu z innymi chili, pikantność proszku chipotle jest niższa.

Różne rodzaje suszonych chilii

Dlaczego Ancho jest inną Chile niż Pasilla?
Pasilla Pepper, znana również jako Ancho Pepper, to wysuszona wersja pieprzu Poblano, którą wielu amerykańskich hodowców i spożywczych pomyla owoc.Ciemniejsze kotwice są również znane jako Chile Negro, co utrudnia rozróżnienie między nimi, ale nie są takie same jak papryka Pasilla.
Jak mogę zastąpić Pasillę Ancho Chile?
Wiele potraw można wykonać z Pasilla, a nie Ancho Chile.Jeśli masz problem z Pasilla, zamiast tego wypróbuj Cmin Chili.Standardowa ilość SHU w jednym wynosi od 1000 do 2500, a standardowa kwota w innej wynosi od 1000 do 1500.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Gregorio Kreiger

Last Updated: 25/09/2023

Views: 5699

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Gregorio Kreiger

Birthday: 1994-12-18

Address: 89212 Tracey Ramp, Sunside, MT 08453-0951

Phone: +9014805370218

Job: Customer Designer

Hobby: Mountain biking, Orienteering, Hiking, Sewing, Backpacking, Mushroom hunting, Backpacking

Introduction: My name is Gregorio Kreiger, I am a tender, brainy, enthusiastic, combative, agreeable, gentle, gentle person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.