Historia Chili: Skąd naprawdę pochodzi ten amerykański podstawa? (2023)

Jeśli chodzi o Chili, istnieje kilka różnych szkół myślenia pod względem narodowości, z której faktycznie pochodzą danie.Niektórzy twierdzą, że Chili pochodzi z amerykańskiego południowego zachodu, podczas gdy inni uważają, że ma swoje korzenie w Meksyku.Jednak najczęściej akceptowanym przekonaniem jest to, że Chili zostało faktycznie stworzone przez Texas Rangers, grupę prawników znanych z pikantnych preferencji żywnościowych.
Bez względu na to, jakie mogą być jego rzeczywiste pochodzenie, Chili stała się podstawą kuchni amerykańskiej i cieszy się ludzie z różnych środowisk.Danie jest zwykle wykonane z mielonej wołowiny, fasoli, pomidorów i różnych przypraw, i może być tak proste lub tak złożone, jak gotowy kucharz.Istnieją niekończące się odmiany chili, ale jedynym wspólnym mianownikiem jest to, że jest zawsze obfity, wypełniający i pyszny.

Jak sama nazwa wskazuje, Chili Con Carne (chili z mięsem) pochodzi z amerykańskiego Zachodu.Mówi się, że imigranci z Wysp Kanaryjskich przynieśli ze sobą przepis na chili, kiedy osiedlili się w San Antonio w 1700 roku.W 1893 r. Naczynie podano wSan Antonio Chili Standna światowych targach w 1893 roku w Chicago.Chili zostało wyznaczone jako oficjalne danie stanowe w Teksasie przez ustawodawcę stanową w 1977 r. W Teksasie nie ma nic więcej niż miskę czerwonego chile, mięsa i przypraw.W wersjach Środkowo -Zachodniej często dodawane są fasola i dodatkowy tłuszcz.Chilis wegetariańskasą również popularne, ponieważ zastępują mięso różnymi smacznymi warzywami.

Według historyka żywności Franka X. Tolberta, autora Classic A Bowl of Red.

Został nazwany na cześć Chile, kraju Ameryki Południowej, który był celem lokalnego wsparcia podczas walki o niepodległość Chile.Chile, oprócz tego, że jest niewłaściwą nazwą, była również określana jako Chili.

Tradycyjne czerwone i zielone chili, według International Chili Society (ICS), to każdy rodzaj mięsa lub kombinacji mięsa przygotowanych zczerwone papryczki chili, różne przyprawy i inne składniki, z wyjątkiem fasoli i makaronu, które są ściśle zabronione.

Według legendy z XVII wieku,Pierwszy przepis chiliMożna się przyprowadzić do hiszpańskiej zakonnicy o nazwie siostra Mary z Agredy, która nigdy nie opuściła klasztoru, ale mówi się, że przyniósł jej ducha do Jumano (rdzenna ludność zachodniego Teksasu, która mieszkała

Czy chili meksykański czy amerykański?

The History Of Chili: Where Does This American Staple Really Come From? (1)

Historię chili można opowiedzieć z różnymi historiami i mitami.Pomimo faktu, że wielu historyków żywności zgadza się, że Chili Con Carne to meksykańskie danie, Meksykanie często zaprzeczają jakiegokolwiek związku z daniem.

W latach 80. XIX wieku grupa kobiet znanych jako Chili Queens zaczęła sprzedawać chili w San Antonio w Teksasie.W 1893 r. Światowe targi z 1893 r. Wprowadziły San Antonio Chili, które było tak popularne, że miał własne stanowisko.W 1937 r. W San Antonio wprowadzono standardy sanitarne, kończąc panowanie królowych Chili.Meksykański salon chili Taylora, który został otwarty w 1904 roku na Main Street w Carlinville w stanie Illinois, jest uważany za jedną z najbardziej znanych restauracji w okolicy.Frank X. Tolbert jest współzałożycielemWorld Chili Championship Cook-Off, kochani chili z Dallas, które ma ogromną kolekcję tytułów mistrzowskich.Chili w stylu Cincinnati (stworzone przez greckich imigrantów) jest również bardzo popularne, podobnie jakTradycyjne Teksas Chili.Podawane jest również dostawa złożona z spaghetti zwieńczona fasolą, chili i serem cheddar.W Nowym Orleanie Texas Chili jest pieczony i podawany z ryżem Al Dente, podobnie jak w tym, jak jest podawany w Teksasie.

W Meksyku różnorodność papryki chili może znacznie się różnić pod względem gęstości jednostki Scoville.Scoville jednostka 100-150 wskazuje, że papryka stosowana w meksykańskich naczyniach, takich jak TEPN i Chiltepn, mają niską jednostkę Scoville na poziomie 100-150.Te papryki są gorące, ale nie są tak gorące jak niektóre inne rodzaje papryki, takie jak Habanero lub Jalapeo.TEP*n jest najczęstszym rodzajem pieprzu chili używanego wKuchnia meksykańskai różneOdmiany papryki chilisą dostępne na całym świecie.TEPN jest rodzajem pieprzu chili pochodzącej z Meksyku i występuje również w innych krajach Ameryki Południowej.Tepn Pepper ma zasięg jednostki Scoville 100-150, co czyni go jednym z najgorętszych papryki chili na świecie.Papryka chili są również znane jako Chiltepn w Meksyku i innych krajach Ameryki Południowej.Ponieważ chili są oddziałami Scoville od 100-150, jest to jeden z najgorętszych papryki.Oprócz Chiapas wiele krajów Ameryki Południowej produkuje różne papryki chili.Chias występuje w oddziale Scoville od 100-150, co czyni je jednym z najgorętszych papryki chili na rynku.W Meksyku występuje kilka rodzajów papryki chili, ale nie są one tak gorące jak niektóre inne typy.Na przykład jednostka Scoville dla Habaneros wynosi od 100 do 200. To Jalapeo ma zasięg jednostki Scoville do 350 stopni Fahrenheita.Pomimo faktu, że są one bardzo gorące w Meksyku, niektóre z innych papryki chili nie są tak gorące.

Czy Chili Con Carne Meksykańska czy amerykański?

Głównymi składnikami Chili Con Carne są wołowina, fasola i papryka chili.Chociaż jest technicznie hiszpański i odnosi się do „papryki chili z mięsem”, pierwotnie jest to danie z amerykańskiej tradycji kuchni Teksasu.

Czy Meksyk wymyślił Chili?

Nie sprzedali dania z Meksyku;Było to raczej danie z Teksasu, które było unikalne dla państwa.Chili ma historię w Teksasie, oprócz tego, że jest produktem Wysp Kanaryjskich, które były pod panowaniem hiszpańskim w 1700 roku, kiedy rząd Nowej Hiszpanii zatrudnił ludzi do migracji na ten obszar.

Kraj pochodzenia chili

The History Of Chili: Where Does This American Staple Really Come From? (2)

Istnieje wiele teorii na temat kraju pochodzenia chili.Niektórzy twierdzą, że powstało w Meksyku, podczas gdy inni twierdzą, że powstało w Ameryce Południowej.Nie ma jednak wyraźnych dowodów na poparcie żadnej teorii.

Do 1492 r. Chilli znaleziono tylko w Stanach Zjednoczonych.Pierwsze udomowione chilli pochodziły z różnych dzikich roślin.Capsicum pubescens znaleziono w Boliwii od początku XX wieku.Capsicum eximium to wspólna nazwaDzikie chiliktóre są bliskimi krewnymi do owłosionych chili drzew.Ma małe okrągłe jagody chili, które mają w większości fioletowy kolor.Hindusi transportowali wiele trzcin cynamonowych do Columbus i Magellan, którzy napotkali ich podczas żeglowania.Cynamon i pieprz były uważane za drogie przyprawy, ponieważ były one wówczas wysoko cenione.

Kolumb oszacowano, że 50 statków chilli można było co roku wysyłać z La Isla Espa*Ola (Hiszpania) do samego Hiszpanii.Gdy europejscy zdobywcy dążyli do bogactwa i cierpienia w Ameryce Środkowej i Południowej, ich działania spowodowały cierpienie i choroby.Hiszpania i Portugalia chętnie zdobyli złoto, przyprawy i tytoń ze Stanów Zjednoczonych.Chilli trafiły do domów lokalnej czarnej populacji szybciej niż jakikolwiek inny pokarm.Indianie z Ameryki Północnej zbierali dzikie chili w Arizonie i Teksasie we wczesnych dniach Republiki.Na rozprzestrzenianie się chili w Azji miało duży wpływ na miasto portowe Macao.Chiny są tego pochodzeniaOdmiana chili, który powstał w dorzeczu Amazonii przez Afrykę.Plant Nightshade, która produkuje gorące kapsuły, została wprowadzona do Europy po raz pierwszy 500 lat temu przez hiszpańskich i portugalskich odkrywców.

Jest Chili Mexican

Chili to danie przypominające gulasz, które zwykle wykonuje się z fasoli, mięsa i różnych przypraw.Podczas gdy chili często kojarzy się z kuchnią meksykańską, w rzeczywistości jest to pochodzenie Teksasu.Chili zostało przyjęte i dostosowane przez wiele kultur, a teraz istnieje wiele różnych regionalnych odmian potrawy.

Ten przepis jest zwieńczony pikantnym sosem pomidorowym i ładnym dymnym smakiem Peppers Achile.Tworząc ten przepis, użyj fasoli Garbanzo z puszki, które są pyszne, gdy podawano z ulubionym chili.W przypadku Pepper Cayenne bardzo ważne jest, aby ciepło pod kontrolą, więc odpowiednio dostosuj przyprawę.Prawdziwy Teksas ChileNie zawiera żadnego z następujących składników: cebuli, fasoli lub pomidorów.Ten przepis na meksykańskie chili wieprzowe (Chile Verde) jest pieczone w 350 stopniach przez dwie godziny.Rotisserie Chicken z supermarketu to najprostszy sposób na zaoszczędzenie czasu.Bogactwo tego chili kurczaka jest wzmocnione przez dodanie hominy.

Ten smaczny przepis chili z indyka, który wykorzystuje resztki indyka, można wykonać z czarnej fasoli, zmiażdżonych pomidorów iPrzyprawy chili.W prostym chili wołowiny Instant Pot® jest tylko kilka składników i bez fasoli.Chilis o tym smaku są pełne smaku i nie są zbyt pikantne.Daje także językowi ładne ciepłe uczucie, a także mrowienie.

Chili Con Carne: popularne danie

Chili Con Carne to popularne danie w Meksyku i Stanach Zjednoczonych.To danie jest często wytwarzane z mięsa, papryki chili, a w niektórych przypadkach pomidorów.To danie jest powszechnie podawane jako przystawka lub danie główne i jest zwieńczone frytkami tortilli.

Dlaczego chili nazywa się chili

Chili to gulasz, który zwykle zawiera fasolę, pomidory i różnorodne przyprawy..Nazwa chiliUważa się, że pochodzi od słowa nahuatl dla papryczki chili, czyli Chīlli.

Chili i Chilli to dwa przykłady odmian pisowni dla słowa chihuahua.W Meksyku i innych krajach Ameryki Łacińskiej litera E jest używana do przeliterowania Chile z najczęstszą pisownią hiszpańską.Jest powszechnie używany w odniesieniu do pikantnej papryki znalezionych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.Istnieją trzy różne pisownię dla słowa „Chile”: Chili, Chili Con Carne i Chili z I na końcu.Innymi słowy, Brytyjczycy i inne części świata wymawiają w odpowiedni sposób dreszcze lub chillie.

Wielka debata chili: chili vs.Chile

W amerykańskim angielskim chili jest najczęstszą pisownią, ale w brytyjskim angielskim jest najczęściej używaną pisownią.W hiszpańskich krajach i regionach Stanów Zjednoczonych najczęstszym wariantem jest Chile.

Teksas Chile

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy ma własne zdanie na temat tego, co czyni najlepsze chili.Istnieją jednak niektóre wspólne elementy, które często występują w Teksasie Chili.Należą do nich wołowina, cebula, papryka, pomidory i przyprawyFunt, kminek i czosnek.Wołowina jest zwykle gotowana, aż będzie ładna i delikatna, a chili jest często podawane z rozdrobnionym serem i kwaśną śmietaną na wierzchu.

Historia chili

Chili Peppers zostały po raz pierwszy udomowione w Meksyku, a chili proszek został po raz pierwszy stworzony w IX wieku.Chili Peppers zostały przywiezione do Europy przez Christophera Kolumba w XV wieku i po raz pierwszy zostały użyte w Teksasie w XIX wieku.Chili Con Carne, danie z papryki chili, mięsa i fasoli, zostało po raz pierwszy utworzone w Teksasie w latach 80. XIX wieku.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Geoffrey Lueilwitz

Last Updated: 28/11/2023

Views: 5705

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Geoffrey Lueilwitz

Birthday: 1997-03-23

Address: 74183 Thomas Course, Port Micheal, OK 55446-1529

Phone: +13408645881558

Job: Global Representative

Hobby: Sailing, Vehicle restoration, Rowing, Ghost hunting, Scrapbooking, Rugby, Board sports

Introduction: My name is Geoffrey Lueilwitz, I am a zealous, encouraging, sparkling, enchanting, graceful, faithful, nice person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.